• logo
    Brak kategorii

    Informacja o dodatkowym Turnusie KOLONIJNYM w 2011r

    logo

    INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

    o dodatkowym Turnusie KOLONIJNYM w 2011r.
    z dofinansowaniem KRUS

    Organizatorem kolonii w imieniu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie jest Fundacja Rozwoju Wsi i Rolnictwa im. Norberta Aleksiewicza przy współpracy z Wojewódzkim Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy.

    Miejsce kolonii: Ośrodek Hotelowo – Rekreacyjny „REKO” w Wenecji k/Żnina

    tel . 52 30 31 110; fax : 52 30 31 152; Kom: 692-260-239 reko@reko.com.pl

     

    Czas trwania turnusu wynosi 14 dni, termin kolonii: od 06.08. do 19.08.2011r.

    Uczestnikami wypoczynku mogą być:

    1.    dzieci i młodzież szkolna w wieku 8 – 16 lat (najstarsi uczestnicy urodzeni w 1995r.), których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczonych
    w KRUS w pełnym zakresie (jednocześnie ubezpieczenie emerytalno – rentowe, wypadkowe i chorobowe) lub jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest uprawnione do świadczeń z KRUS (renta, emerytura);

     

    2.    Dokumenty do dostarczenia:

    1)   aktualne zaświadczenie z miejscowej placówki KRUS o ubezpieczeniu społecznym w zakresie: emerytalno-rentowym, wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim lub pobieraniu świadczenia KRUS przez rodzica /opiekuna uczestnika kolonii przedłożone w oryginale

    2)   dowód wpłaty za kolonie na konto bankowe – 350,00

    3)   karta kolonijna

    Kserokopie zaświadczenia z KRUS i dowodu wpłaty należy przesłać fax-em na nr
    52 357 30 02 lub dostarczyć do biura WZRKiOR w Inowrocławiu, ul. Jacewska 164 do dnia 27.07.2011r. Wypełnioną kartę kolonijną dziecko zabiera do Ośrodka.

    Po tym terminie informację przekazać do pana Henryka Sobczaka Prezesa Związku fax 52 3559524., a oryginał zaświadczenia z KRUS i dowodu wpłaty należy wysłać na adres Fundacji w Warszawie.

    Opłatę kolonijną w kwocie 350,00 zł należy uiścić na konto:

    Nr konta do wpłat opłaty kolonijnej: 85 8019 1010 2002 0501 1489 0001

    Fundacja Rozwoju Wsi i Rolnictwa  Im. Norberta Aleksiewicza ul. Szkolna 2/4

    00-006 Warszawa

    Dojazd Kolonistów lub grupy kolonistów odbywa się na koszt rodziców. Pierwszym posiłkiem po przyjeździe dzieci będzie obiad lub obiadokolacja, a w dniu wyjazdu – śniadanie i prowiant na drogę.

     

    Telefony  kontaktowe:

    Ø  Henryk Sobczak – Prezes WZRKiOR w Bydgoszczy – kom. 502580234

    Ø  Biuro WZRKiOR w Bydgoszczy zs. Inowrocław –  tel.   (052) 357 30 02

    Ø  Melania. Grobelska – kierownik biura WZRKiOR – kom.  516 069 089

     

    Wzór karty kolonijnej Pobierz

  • logo
    Brak kategorii

    Kontraktacja gęsi 2012

    logo

    Wojewódzki Związek Rolników, Kółek
    i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy

     

     

     

     

    Inowrocław, dnia 27czerwca 2011r.

     

    Komunikat dla członkiń KGW

     

    INFORMACJA nt.

    kontraktacji gęsi oraz warunków tuczu gospodarczego w 2012r

     

    Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy w porozumieniu z Instytutem Zootechniki PIB ZD w Kołudzie Wielkiej oraz Fundacją Heifer Project International – Poland przy udziale Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zwanych dalej partnerami wychodzą
    z inicjatywą gospodarczą poprawy sytuacji ekonomicznej małych i średnich gospodarstw rolnych w Województwie Kujawsko – Pomorskim przeprowadzając akcję marketingową wśród członkiń KGW promującą tucz gęsi metodą tradycyjną.

    Partnerzy zakładają przygotowanie i opracowanie w 2011r. wieloletniego projektu obejmującego chów gęsi „Kołudzkiej białej” metodą tradycyjną, czyli gospodarczą w małych i średnich gospodarstwach rolnych Województwa Kujawsko – Pomorskiego o wartości min. 250 tys. USD w ciągu roku gospodarczego. Celem tego projektu jest wsparcie w 2012r. indywidualnych rolników gospodarujących w małych gospodarstw rolnych, uzyskujących niski dochód z prowadzonej przez siebie działalności, będących w trudnej sytuacji materialnej. Gospodarz – Rolnik na podstawie zawartej z Instytutem Zootechnicznym umowy kontraktacji zobowiązany byłby do chowu metodą gospodarczą od 50 do 300 szt. gęsi /rok oraz ich dostarczenie do Zakładu w określonej ilości uwzględniającej potrzeby konsumpcyjne rodziny. W pierwszym roku rozruchowym projektu Instytut zapewniałby środki zaopatrzenia rolniczego, pasze oraz dofinansowanie usług weterynaryjnych. Fundacja Heifer’a przekaże na zasadzie pomocniczości pisklęta gęsi rasy Kołudzkiej Białej w sposób zapewniający rozszerzenia projektu w następnych latach z udziałem środków beneficjentów poprzedniego roku. Fundacja wspomoże Instytut w uruchomieniu chłodni i ubojni gęsi. Rolnicy będą mieli okazję uczestniczenia w szkoleniach tematycznych z zakresu hodowli, marketingu i ekologii.

    Koncepcja budowania projektu przewiduje następujące etapy realizacji:

    1. Związek w terminie do 20 lipca br. przeprowadzi akcję marketingową promującą hodowlę gęsi metodą tradycyjną wśród rolników dla określenia warunków kontraktacji, wielkości oraz obszarów produkcji kosztów produkcji.
    2. Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny – Kołuda Wielka przygotuje projekt umowy kontraktacji oraz ustali zasady uruchamiania projektu z Fundacją Hejfer’a.
    3. Koordynatorem projektu jest Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
    4. Osobą odpowiadającą za uwzględnienie interesów producentów gęsi w przygotowanym projekcie jest Henryk Sobczak – Prezes Związku

    Uwaga:

    Zainteresowani chowem i produkcją gęsi zgłoszenia prześlą na adres Związku:

    88-100 Inowrocław ul. Jacewska 164.

    Informacje będą prezentowane na stronie www.kolkarolnicze-bydgoszcz.pl

     

    W imieniu Związku

    Sobczak Henryk – Prezes